مشکات‌الزهرا؛ ستاره جدید ورزش ایران(عکس)

مشکات‌الزهرا صفی تنیس‌باز ۱۷ ساله کشورمان دست به کار بزرگی زد و به دور دوم رقابت‌های تنیس ازاد استرالیا در رده جوانان صعود کرد.

به گزارش “ورزش‌سه”، دختر تاریخ‌ساز تنیس ایران که رتبه ۷۴ جوانان جهان را در اختیار دارد در اولین دیدار خود نمایش بسیار خوبی برابر آنجا نایار از کشور میزبان داشت و تنیسور استرالیایی را در ۲ ست پیاپی و با نتایج ۶-۴ و ۶-۳ شکست داد.

شروع بازی برای صفی خوب پیش نرفت و با بریک شدن در گیم نخست و گرفتن گیم سرویس نایار توسط خودش، نتیجه دو صفر به نفع تنیسور استرالیایی شد. اما در ادامه مشکات با تمرکز بیشتری سرویس زد تا نخستین گیم خود در این مسابقه را بگیرد. بعد از استراحت ۶۰ ثانیه‌ای، این مشکات بود که با آمادگی بیشتر، گیم سرو نایار را بریک کرد و بعد از آن هم با قدرت گیم سرویسش را هولد کرد.

در حالی که صفی بعد از بریک کردن مجدد حریف، می‌توانست نتیجه را ۲-۵ کند، موفق به گرفتن گیم سرویس خودش نشد تا حساب کار ۳-۴ شود. در حالی که نایار با ۴-۴ کردن بازی در ست نخست، استرس را برای دوستداران تنیسور ایرانی افزایش داد، اما مشکات‌الزهرا بسیار به موقع به روند خوب سرویس زدنش برگشت و با گرفتن گیم پنجم فشار را به سمت حریفش برد. در حالی که نایار ۰-۱۵ پیش افتاده بود، نقطه عطف بازی برای صفی فرا رسید و مشکات با گرفتن چهار امتیاز متوالی، گیم حریف را بریک کرد و توانست ست اول را با نتیجه ۴-۶ به نفع خودش به پایان ببرد.

 

 

در ست دوم مسابقه، مشکات نتوانست دو گیم اول سرویس خودش را بگیرد اما با برگشت‌های فوق‌العاده سرویس‌های حریف را بریک کرد تا اختلافی ایجاد نشود. در ادامه و با به‌دست آوردن دوباره‌ اعتماد به نفسش، موفق شد گیم سوم خودش را بگیرد و با نمایشی طوفانی، علاوه بر بریک کردن مجدد نایار، گیم سرویس خودش را هم هولد کرد تا با به‌دست آوردن چهار گیم متوالی در آستانه پیروزی در این مسابقه قرار بگیرد. روی نتیجه ۲-۵ نایار اولین بار در ست دوم گیم سرویسش را به نفع خودش به پایان برد تا مشکات برای پیروزی در این مسابقه سرویس بزند. در این گیم در حالی که با خطای فورهند مشکات، حریف استرالیایی در آستانه بریک کردن بود، با حمله فوق‌العاده مشکات روی فورهند حریف، با خطای تحت فشار او بریک پوینت را نجات داد و در ادامه با گرفتن دو امتیاز دیگر، اولین برد خودش را در گنداسلم‌ها به‌دست آورد. بردی که قطعا “اولین بود از خیلی”!

صفی با این پیروزی به نخستین بازیکن ایرانی تبدیل شد که به مرحله دوم مسابقات جوانان یک گرند اسلم صعود می‌کند. اتفاقی که واکنش صفحه اتحادیه تنیس زنان در شبکه‌های اجتماعی را هم به دنبال داشت:” با مشکات صفی آشنا شوید، نخستین بازیکن ایرانی که در بین صد نفر برتر جوانان قرار می‌گیرد و دختری که در بخش انفرادی جوانان تنیس استرالیا رقابت می‌کند.”

 

تنیسور مستعد کشورمان در مرحله بعد باید با سید هشتم رقابت‌ها، سوفیا کاستولاس بلژیکی مسابقه بدهد، حریف ۱۶ ساله‌ای که در رنکینگ جهانی صاحب رتبه ۹۰۵ است و دور نخست تنیسور قزاق را به احتمال بسیار زیاد شکست خواهد داد.

نویسنده: امیرحسام رنگچیان

 

 

 

 

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1806105/