به گزارش “ورزش سه”، در روزی که سپاهان و آلومینیوم برای رقابت بر سر رتبه سوم لیگ برتر ایران تلاش می‌کردند، استقلال موفق شد نفت مسجدسلیمان را با سه گل و قاطعانه شکست دهد. در هر دو بازی که به صورت همزمان برگزار می‌شد، مهدی سیدعلی و حمید حاج ملک در صحنه‌های مشکوک تصمیمی گرفتند که یک سو از میدان را علیه خود شوراندند.

 

همچنین آخرین بازی‌های نیم فصل در خوزستان و تهران هم با صحنه‌های مشکوک داوری همراه بود؛ جایی که فولادی‌ها معتقدند یک پنالتی باید به سودشان اعلام می‌شد و از آن سو فجری‌ها اعتقاد دارند که گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است.

 

بنابراین آخرین هفته نیم فصل لیگ بیست و یکم نیز صحنه‌های پرتعداد داوری داشت که جنجال زیادی را به پا کرد. این هفته ۹ لحظه حساس را با “ابراهیم میرزابیگی” کارشناس و پیشکسوت داوری در میان گذاشتیم.

 

در بررسی داوری هفته پانزدهم همراه ما باشید:

 

 

* آلومینیوم – سپاهان (مهدی سیدعلی/ سعید علی نژادیان و فرهاد مروجی)- شامل ۲ صحنه مشکوک داوری

 

۱) مشکوک به پنالتی روی علی‌نژاد (دقیقه ۳۵): برخورد در داخل محوطه جریمه به وجود می‌آید اما این یک برخورد طبیعی در فوتبال است و تصمیم داور برای ادامه بازی درست است.

 

 

 

 

 

۲) مشکوک به پنالتی روی علی‌نژاد (دقیقه ۴۱): بازیکن سپاهان بی احتیاطی کرد و تنه زد و بازیکن آلومینیوم را سرنگون کرد که خطاست و چون در داخل محوطه جریمه رخ داده، باید پنالتی گرفته شود.

 

 

 

 


 

 

* نفت مسجدسلیمان – استقلال (حمید حاج ملک/ محمد راهی وحمیدرضا افشون)- شامل ۵ صحنه مشکوک داوری

 

۱) مشکوک به پنالتی روی دغاغله (دقیقه ۲۷): هیچ برخورد غیرطبیعی انجام نشد و ضربه دروازه از سوی داور کاملا درست است.

 

 

 

 

۲) مشکوک به پنالتی روی دغاغله (دقیقه ۳۸): مدافع استقلال توپ را می‌زند و هیچ خطایی از سوی او رخ نمی‌دهد.

 

 

 

 

۳) مشکوک به عبور از خط دروازه (دقیقه ۴۵+۳): توپ زیر طاق دروازه نفت برخورد کرد و آنطور که در تصویر مشخص است، توپ از خط عبور کرده است.

 

 

 

 

۴) مشکوک به پنالتی روی بلبلی (دقیقه ۵۲): برخوردی در داخل محوطه جریمه به وجود آمد و به نظرم این صحنه پنالتی بود و به اشتباه تمارض تشخیص داده شد. در این صحنه کمک داور باید به داور کمک می‌کرد.

 

 

 

 

۵) مشکوک به پنالتی روی یامگا (دقیقه ۸۴): تصاویر تلویزیونی زیاد گویا نیست اما به نظرم خطاست و پشت محوطه بود و پنالتی نیست.

 

 

 

 


 

 

* فولاد – شهرخودرو (احمد محمدی/ مهدی شفیعی و سید محمد هاشمی نسب)- شامل یک صحنه مشکوک داوری

 

 مشکوک به پنالتی روی عباسی (دقیقه ۲۱): این برخوردها طبیعی است و به هیچ وجه پنالتی نیست. ای کاش داور ادامه بازی می‌داد چون برخورد بود و تمارض وجود نداشت.

 

 

 

 


 

 

* پرسپولیس – فجرسپاسی (مرتضی منصوریان/ علی میرزابیگی و یعقوب سخندان)- شامل یک صحنه مشکوک داوری

 

مشکوک به آفساید کامیابی‌نیا (دقیقه ۶۸): توپ که سانتر می‌شود، پای بازیکن فجرسپاسی جلوتر از بازیکن پرسپولیس است. اگر جلوتر نبود، حتی اگر سر بازیکن پرسپولیس به توپ برخورد نمی‌کرد، بازهم آفساید بود.

 

 

 

 

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1804240