به گزارش “ورزش سه”، رقابت های جام ملت های آفریقا شب گذشته ادامه یافت و تیم ملی فوتبال مصر در نخستین دیدار خود برابر نیجریه با یک گل تن به شکست داد. دیداری که با انتقادات گسترده ای از سبک بازی فراعنه به خصوص در نیمه نخست همراه شد و حتی کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی مصری ها نیز در پایان بازی به این موضوع اذعان داشت.

 

اما جنجال بزرگ شکست مصری ها برابر نیجریه در پایان بازی رخ داد.درحالیکه شکست برابر نیجریه به مذاق هواداران مصری حاضر در استادیوم خوش نیامده بود اعتراض آنها با واکنش سرمربی این تیم نیز مواجه شد.

 

کی روش پس از پایان بازی و در راه رختکن بود که یک هوادار با لحنی بد او را مورد خطاب قرار داد و کی روش که باید به سمت خارج از زمین می‌رفت،به سمت او رفت و با صدای بلند به این فرد گفت که برای جنگ تن به تن از بالای پله‌ها به سمت زمین بیاید. او چندبار خطاب به این تماشاچی گفت: بیا اینجا! و در نهایت با وساطت سرپرست تیم از محل دعوا دور شد .

وب سایت “العربیة الجدید” درخصوص این درگیری ها نوشته است: در مقابل انتقادات شدیدی که به سرمربی پرتغالی وارد شد، او به سمت سکوها رفت تا یکی از هواداران را خطاب قرار دهد و به او دستور دهد که به سمت او برود تا با او صحبت و یا حتی دعوا کند که ظاهرا آن هوادار مصری از واکنش کی‌روش ترسیده و سکوت کرده است!

 

 

 

ظاهرا کی روش از آن هوادار معترض می‌خواسته که به سر تمرینات تیم ملی آمده و او مصر را تمرین دهد.

حسام احمد میدو ستاره سابق فوتبال مصر و متنقد درجه اول کی روش در واکنش به این اتفاق درگیری سرمربی با یکی از هواداران را کاملا غیر قابل قبول خواند و گفت وائل گوما، مدیر ورزشی تیم ملی مصر باید سریعتر مداخله می کرد تا این درگیری و برخورد کی روش و هوادار تیم ملی مصر اصلا اتفاق نمی افتاد.

 

میدو در ادامه گفت: متاسفانه کارلوس کی روش به مردم مصر احترام نمی گذارد و با بازیکنان ما متکبرانه رفتار می کند. این مربی پرتغالی فکر می کند تیم کوچکی را هدایت می کند و همین طرز تفکر باعث می شود تا او به مصری ها بی احترامی کند اما من به او می گویم مصر تیم بزرگی است .

 

هوادار مصری که شب گذشته با کی روش درگیر شد، در گفتگو با رسانه kora plus درخصوص این درگیری گفت: عملکرد تیم و بخصوص خط هافبک خیلی ضعیف بود. بعد از بازی به کی روش گفتم که بازی دادن به الننی و حمدی فتحی حرام است! کی روش نیز در ادامه حرکتی را به من نشان داد و به من توهین کرد و قصد داشت وارد مجادله شود. او به من گفت که تو چیزی نمی فهمی. کسانی که اطرافم بودند، من را جدا کردند. باید جواب او را می دادم ولی این کار را نکردم چونکه سن او بالاست و احترامش را نگه داشتم.

 

 

 

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1803799