به گزارش “ورزش سه”، درست در لحظاتی که پورتو برای زدن گل تساوی فشار آورده بود، مهدی طارمی یکی از نفراتی بود که شانس زیادی برای زدن گل دوم تیمش داشت. مهاجم بوشهری موفق شده بود اختلاف را به عدد یک برساند و چند دقیقه پس از گل نیز یک فرصت بسیار خوب را به دست آورد که شوت محکم او را تیاگو سیلوا سنگربان اشتوریل برگشت داد.

 

 

اما در دقیقه ۵۶ مهدی طارمی روی تکل خشن مدافع میزبان تا آستانه یک مصدومیت شدید نیز پیش رفت. در میانه های زمین تیم اشتوریل پرایا، پورتو در حال تدارک یک موقعیت برای رسیدن به گل تساوی بود. پاس دیاز به مهدی طارمی رسید و برناردو ویتال مدافع جوان میزبان با یک تکل خشن، روی پای طارمی رفت.

تکل این بازیکن دقیقا مچ پای مهاجم ایرانی را هدف قرار داد و از همه عجیب تر اینکه داور مسابقه در فاصله یکی دومتری صحنه بود و هیچ جریمه ای را برای مدافع خشن میزبان در نظر نگرفت. طارمی در حالیکه از درد به خودش می پیچید، مچ پایش را گرفته و روی زمین دراز کشیده بود.

 

 

 

 

آنتونیو نوبره داور مسابقه بالای سر طارمی ایستاده بود و وضعیت مهاجم پورتو را بررسی می کرد. مهاجم ایرانی برای اینکه بازی از وقفه نیفتد و تیمش به گل تساوی دست پیدا کند، به داور گفت که مشکلی برای ادامه بازی ندارد و از جایش بلند شد اما به شکل شدیدی لنگ می زد و قادر به ادامه بازی با آن وضعیت نبود.

با این وجود، لحظاتی بعد توپ در همان نقطه از زمین که طارمی مصدوم شده بود، به او رسید و مهاجم ایرانی این بار با تنه شدید چیکینهو بازیکن پرتغالی اشتوریل روی زمین افتاد و داور به نشانه خطا در سوت خود دمید و بازی را متوقف کرد.

 

 

 

 

در این لحظه طارمی که قادر به ادامه بازی نبود و همچنان از مچ پا احساس درد می کرد، به کنار زمین آمد و از کادرپزشکی پورتو درخواست کرد تا با استفاده از اسپری بی حس کننده، از درد مچ پای او کم کنند تا این بازیکن بتواند بازی را ادامه دهد.

به هر شکل طارمی چند مرتبه ای به کنار زمین رفت و از پزشکان تیمش کمک گرفت تا بالاخره پس از گذشت دقایقی، او توانست با درد مچ پایش کنار بیاید و بازی را ادامه دهد. او با وجود این مصدومیت، تا پایان در ترکیب تیمش باقی ماند و در دقایق پایانی بازی نیز با یک پاس گل دیدنی به لوئیس دیاز، موجبات گل تساوی پورتو را فراهم کرد.

 

 

 

 

در روزهایی که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی از حل و فصل شدن مشکلات میان او و طارمی سخن گفته بود، یک مصدومیت شدید می توانست طارمی را از حضور در بازی های ملی و مرحله مقدماتی جام جهانی محروم کند، اما در نهایت قدرت فیزیکی بالای این بازیکن ایرانی که حاصل تلاش و تمرینات فراوان او بوده، مانع از آسیب دیدگی او شد.

 

در لحظاتی که هر دوی اسکوچیچ و کونسیسائو نگران وضعیت مهاجم ارزنده خود بودند، طارمی پرقدرت تر به زمین بازگشت و حتی یک پاس گل نیز داد و حالا نیز مشکلی برای حضور در بازی های بعدی پورتو و تیم ملی ندارد.

 

 

 

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/180329