به گزارش “ورزش سه”، سرمربی نامدار پرتغالی تیم ملی مصر چاره ای ندارد جز اینکه همواره یک گام جلوتر از منتقدانش حرکت کند. بنابراین آخرین حرکت دیدار با وزیر ورزش مصر او را تبدیل به خبر اول فوتبال این کشور کرده است.

 

اسکای اسپورت عربی ساعاتی پیش از جزییات دیدار اخیر کارلوس کی روش با اشرف صبحی وزیر ورزش این کشور مطلع شد. یک منبع رسمی در وزارت ورزش و جوانان فاش کرده که کی روش وزیر ورزش را از قصد خود برای بازنشستگی از فعالیت در فوتبال بعد از رسیدن به اهدافش با تیم ملی مصر (راهیابی به جهانی و رهبری تیم ملی این کشور در آن رقابت‌ها) مطلع کرده است.

 

 

کی روش که به تازگی فهرست تیم ملی مصر را منتشر کرده و خود را آماده جام ملت های آفریقا می کند، کمی قبل تر به رسانه‌ها اعلام کرده هدفش از حضور در مصر، نه قهرمانی در رقابت‌های آفریقایی بلکه صعود و درخشش در جام جهانی است. اگرچه این موضوع برخلاف نظرات مصری‌هاست که قهرمانی در جام ملت های آفریقا را کمتر از صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ نمی دانند.

 

جالب اینکه در خبر اسکای اینچنین آمده است که وزیر ورزش به کارلوس کی روش اطمینان داده که تیم ملی این کشور  می‌تواند قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را کسب کند و از او خواسته با این عنوان قاره ای هواداران مصری را خوشحال کند.

 

کی روش با اظهارات خود در آخرین کنفرانس مطبوعاتی قبل از سفر به کامرون برای شرکت در مسابقات در یک اظهارنظر خبرساز گفت که با وجود اینکه فراعنه یکی از قوی ترین نامزدهای روی کاغذ به حساب می آیند به هواداران قول قهرمانی نمی دهد. او  توضیح داد که با اتحادیه فوتبال مصر به توافق رسیده است که راهیابی به جام جهانی ماموریت اصلی او باشد و نه کسب عنوان قاره.

 

کی روش ۶۸ ساله سابقه ۴ صعود به جام جهانی با سه تیم از جمله ایران را دارد و موفقیت احتمالی او با مصر پنجمین صعود وی را برایش به ارمغان خواهد آورد آنهم در سنی نزدیک به ۷۰ سال که شاید یکی از آخرین تجربیات و حضورش در فوتبال محسوب شود.

 

 

 

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1802643