به گزارش “ورزش سه”، اگرچه شرایط در لیگ یک فرانسه برای لیونل مسی چندان مساعد نیست و او تا اینجای فصل تنها یک بار موفق به گلزنی شده، اما شرایط در لیگ قهرمانان به کلی متفاوت بوده و ستاره آرژانتینی در اروپا همان لیونل مسی همیشگی است. البته به نظر می رسد هدف اصلی پاری سن ژرمن از جذب لیونل مسی نیز موفقیت در اروپا بوده و این تیم یکی از بهترین بازیکنان تاریخ لیگ قهرمانان را هم به خدمت گرفته است.

او امشب در دیدار مقابل کلوب بروژ یک بار دیگر موفق به گلزنی شد. پاس دقیق کیلیان امباپه در پشت محوطه به این بازیکن رسید و او با ضربه ای محکم و دقیق به گوشه دروازه، گل سوم تیمش در نیمه اول را وارد دروازه حریف کرد. کلوب بروژ جدیدترین قربانی این ستاره گلزنی است. لیونل مسی در نیمه دوم از روی نقطه پنالتی باز هم موفق به گلزنی شد و شب درخشان خود را تکمیل کرد. حالا لیونل مسی به رکورد دیگری از کریستیانو رونالدو دست یافته و در مقابل ۳۸ تیم مختلف در لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده است. 

همچنین لیونل مسی به رکورد ۱۶ گل زده از بیرون محوطه جریمه در سال ۲۰۲۱ دست یافت و مهم تر از همه با زدن ۷۵۸ گل، از رکورد تاریخی ۷۵۷ بار گلزنی متعلق به پله، ستاره افسانه ای فوتبال برزیل نیز گذشت.

البته کریستیانو رونالدو چند روز قبل از رکورد افسانه ای ۸۰۰ گل نیز عبور کرد تا با زدن ۸۰۱ گل، همچنان در صدر جدول گلزنان فعال دنیای فوتبال قرار داشته باشد. جوزپ بیکان، ستاره فقید اهل چکسلواکی با زدن ۸۰۵ گل در رده اول قرار دارد؛ رونالدو که قطعا به زودی از او عبور می کند و احتمالا رسیدن لیونل مسی به بیکان نیز بالا است.

همچنین لیونل مسی در سه بازی اول در دیدارهای خانگی پاری سن ژرمن در لیگ قهرمانان این فصل توانسته دروازه حریفان را باز کند. فقط ژرژ وه‌آدر سال ۱۹۹۴ و نیمار در سال ۲۰۱۷ با پاری سن ژرمن در این رقابت ها موفق به رسیدن به چنین دستاوردی شده بودند.

https://www.varzesh3.com/news/1796787