به گزارش “ورزش سه”، در فصل تابستان هواداران بارسلونا امیدوار به ماندن لیونل مسی و تمدید قرارداد با این فوق ستاره آرژانتینی بودند، اما در نهایت مشکلات مالی باشگاه چنین اجازه ای را نداد و مسی راهی باشگاه پاری سن ژرمن شد. خوان لاپورتا با وعده تمدید قرارداد با لیونل مسی به سمت ریاست باشگاه رسید، اما در نهایت این اتفاق عملی نشد. اما حالا و در آستانه ال کلاسیکو، نمی توان از لیونل مسی و رکورد تاریخی او به راحتی گذشت.

او در طی حدود ۱۷ سال موفق شد ۲۶ بار دروازه رقیب دیرینه را باز کرده و به معنای واقعی قاتل رئال مادرید لقب بگیرد. اما در سال های پایانی لیونل مسی دچار افت عجیبی شد و دیگر نتوانست حتی یک بار هم برابر این تیم درخشان ظاهر شود. لیونل مسی آخرین بار در سال ۲۰۱۸ و در دوران حضور کریستیانو رونالدو در ترکیب رئال مادرید موفق به گلزنی شد و در واقع جدایی ستاره پرتغالی به منزله پایان یافتن رکورد درخشش مسی برابر لوس بلانکوس نیز شد.

در نهایت لیونل مسی تا روز پایانی پوشیدن لباس بارسلونا، در مجموع بیشتر از ۱۰۰۰ روز در باز کردن دروازه رئال مادرید ناکام ماند تا با ثبت بدترین رکورد خود برابر این تیم، بارسلونا را به مقصد پاری سن ژرمن ترک کند. فصل قبل بارسلونا در هر دو ال کلاسیکوی لالیگا مغلوب رقیب خود شد و ستاره آرژانتینی نتوانست گره از کار تیمش باز کند تا در نهایت لیونل مسی با ناکامی در فتح لالیگا، فوتبال اسپانیا را بعد از ۱۷ سال ترک کند.

البته این افت سال های پایانی نیز رکورد تاریخی و فراموش نشدنی لیونل مسی را تحت تاثیر قرار نمی دهد و در آستانه تقابل حساس دو تیم در استادیوم نوکمپ، می توان این ستاره آرژانتینی را بهترین بازیکن تاریخ رقابت های ال کلاسیکو نامید. لیونل مسی در این سال ها دو برابر رئال مادرید موفق به ثبت هت تریک شده و بارها به روش های مختلف موفق به بباز کردن دروازه رقیب دیرینه شد.

https://www.varzesh3.com/news/1787482/