به گزارش “ورزش سه”، رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به روز پایانی خود نزدیک شد و از رقابت های حساس گروه سوم، تیم های ملی ایران و عراق، برای تعیین تیم های راه یافته به دور بعد و همچنین نبرد برای صدرنشینی، به مصاف هم خواهند رفت.

پس از پیروزی پر گل شاگردان اسکوچیچ مقابل کامبوج، تیم ملی عراق در هفتمین بازی خود روز گذشته مقابل هنگ کنگ به میدان رفت و در حالیکه انتظار می رفت عراقی ها کار راحتی در پیش داشته باشند، اما تنها با یک گل بخودی موفق شدند حریف خود را شکست دهند که این مسئله باعث نگرانی هایی در نزد طرفداران این تیم شد.

 

بشار رسن و وحید امیری دو تن از ستاره‌های دوران برانکو در پرسپولیس محسوب می‌شوند که دوئل آنها در بازی ایران – عراق به زمانی دیگر موکول شد.هردو ستاره الهام بخش دو تیم ایران و عراق مصدوم شدند و به بازی آخر نخواهند رسید.

 

در دقیقه ۶۶ این مسابقه، بشار رسن هافبک تیم ملی عراق دچار آسیب دیدگی شد و جایش را به حسین علی داد که مصدومیت این بازیکن کلیدی و مطرح، نگرانی ها کادرفنی و هواداران عراقی را دوچندان کرد.

وب سایت عراقی Win Win در خصوص مصدومیت رسن مدعی شد که این بازیکن نمی تواند تیمش را مقابل ایران همراهی کند. این وب سایت نوشت: بشار رسن، بازیکن شیرهای رافدین (لقب عراق) در دقیقه ۶۶ بازی مصدوم شد و وی را مجبور به ترک زمین کرد و حسین علی جای او را گرفت. اخبار منتشره از منامه تایید می کند که رسن ممکن است بازی بعدی مقابل ایران را که در ۱۵ ماه جاری در ورزشگاه المحرق برگزار می شود، از دست بدهد. دیداری که تیم صدرنشین گروه را مشخص می کند.

 

 

 

مصدومیت بشار در دقیقه ۶۵ بازی مقابل هنگ کنگ.طارق همام بازیکن سابق استقلال از شدت این صدمه دیدگی باخبر شده و به نیمکت می‌گوید رسن را تعویض کنند.

 

این وب سایت در ادامه به بازگشت بازیکن مصدوم عراقی ها به میادین پرداخته و نوشت: در این مسابقه شاهد حضور ابراهیم بایش در نیمه دوم بودیم. این بازیکن پس از بهبودی از آسیب دیدگی در عضله همسترینگ، برای عراق به میدان رفت. او در بازی نیروی هوایی مقابل نفط میسان در مسابقات لیگ برتر عراق دچار آسیب دیدگی شد و سرانجام به میادین بازگشت. او می تواند مقابل ایران به میدان برود.