به گزارش “ورزش سه”، پرسپولیس در نخستین بازی نیم‌فصل دوم به برد رسید و صدرنشین شد، اما پس از آن در سه دیدار لیگ برتر یک پیروزی و دو مساوی مقابل صنعت نفت و پدیده داشت تا با این عملکرد به رده دوم برود و جای خود را با سپاهان عوض کند، اما سرخ‌پوشان پایتخت برای صعود موقت به صدر و رسیدن به شرایط روحی مناسب قبل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، به دنبال گرفتن سه امتیاز از نساجی بودند که با ارائه یک نمایش سراسر هجومی و تماشایی توانستند بازی خوبی ارائه دهند و با گل‌های محمدحسین کنعانی‌زادگان(۸) و عیسی آل‌کثیر(۱+۹۰) با برتری ۲ بر صفر از سد شاگردان الهامی عبور کنند.

هفته بیستم لیگ برتر؛ پنج‌شنبه: ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ؛ ساعت ۱۸:۵۰
استادیوم: آزادی/ بدون تماشاگر.
داور: محمدحسین زاهدی‌فر/ کمک‌ها: سعید قاسمی و صادق رستمی؛ داور چهارم: احمد محمدی/ ناظر داوری: علیرضا یزدانی.

پرسپولیس

 • حامد لک
 • محمدحسین کنعانی‌زادگان
 • سید جلال حسینی
 • سیامک نعمتی
 • سعید آقایی
 • میلاد سرلک
 • احمد نوراللهی
 • احسان پهلوان
 • مهدی ترابی(۸۱- امید عالیشاه)
 • وحید امیری(۶۸- عیسی آل‌کثیر)
 • شهریار مغانلو(۸۶- کمال کامیابی‌نیا)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

نساجی مازندران

 • سعید جلالی‌راد
 • حامد شیری
 • مجتبی بیژن
 • حسن نجفی
 • سعید غلامعلی‌بیگی
 • اکبر صادقی
 • ایوب کلانتری
 • علی داوران(۳۹- احسان قهاری)
 • حسین زامهران(۵۵- رضا دهقانی)
 • کریم‌اسلامی(۸۰- علی زارعی)
 • علی آل‌کثیر(۸۰- سجاد آقایی)

سرمربی: ساکت الهامی

 

اخطار:

حامد لک(۴۲) از پرسپولیس

حامد شیری(۲۳) احسان قهاری(۴۴) رضا دهقانی(۶۱) از نساجی

 

 

شرح گل

پرسپولیس یک – نساجی صفر (دقیقه ۸: محمدحسین کنعانی‌زادگان): ارسال مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین با عبور از روی سر مدافعان نساجی و مهاجمان پرسپولیس و در حالی که محمدحسین کنعانی‌زادگان خود را برای ضربه زدن به توپ پرتاب کرده بود، به زمین اصابت کرد و تبدیل به گل شد؛ البته داور مسابقه برخلاف آن چیزی که در تصویر تلویزیونی مشاهده شد، گل را به نام کنعانی‌زادگان ثبت کرده است.

 

 

پرسپولیس ۲ – نساجی صفر (دقیقه ۱+۹۰: عیسی آل‌کثیر): کمال کامیابی‌نیا با نفوذ از میانه زمین به سمت محوطه جریمه نساجی با پاس در عمق امید عالیشاه را صاحب توپ کرد که حرکت سریع و پاس در عرض او به مقابل دروازه خالی نساجی توسط عیسی آل‌کثیر تبدیل به گل شد.

 

 

لحظات حساس:

ثانیه ۳۵: سعید آقایی در جناح چپ زمین احمد نوراللهی را صاحب توپ کرد که نفوذ سریع و پاس کات‌بک او با شوت احسان پهلوان همراه شد، اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافع نساجی، توسط سعید جلالی‌راد دفع شد و در ادامه نیز ضربه وحید امیری در ریباند، در اختیار دروازه‌بان نساجی قرار گرفت.

دقیقه ۶: شوت محکم و خطرناک حسن نجفی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین را حامد لک دفع کرد.

دقیقه ۱۴: حرکت سریع مهدی ترابی از سمت چپ زمین فرصت خطرناکی را برای پرسپولیس ترتیب داد که پاس در عرض او را مهاجمان سرخ‌پوش نتوانستند استفاده کنند تا توپ به جناح چپ برود.

دقیقه ۱۵: مهدی ترابی دوباره یک حرکت خطرناک در محوطه جریمه نساجی انجام داد که این بار شوت پای چپ او توسط جلالی‌راد برگشت داده شد و در ادامه نیز نفوذ احسان پهلوان یک کرنر برای پرسپولیس به همراه داشت.
دقیقه ۱۹: شوت پشت محوطه علی داوران، هافبک نساجی را حامد لک مهار کرد.

دقیقه ۲۳: یک حمله خطرناک دیگر برای پرسپولیس با حرکت شهریار مغانلو به وجود آمد که این بار شوت روی پای او پس از برخورد به مجتبی بیژن راهی کارنر شد.

دقیقه ۲۹: سانتر زیبای مهدی ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک دوم و ضربه سر شهریار مغانلو، پس از برخورد به مدافع حریف با کم‌ترین اختلاف از کنار دروازه نساجی رد شد و مجددا به کرنر رفت.

دقیقه ۳۴: پاس رو به جلوی مهدی ترابی را احمد نوراللهی بدون مکث و با پاس نمایشی و دیدنی به شهریار مغانلو رساند که شوت پای چپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه نساجی رد شد.

دقیقه ‌۴۵: علی آل‌کثیر با سانتر ناگهانی پای چپ قصد داشت دروازه پرسپولیس را باز کند که حامد لک در دو مرحله توپ را جمع کرد.

دقیقه ۴۵+۱: شروع مجدد حامد لک را شهریار مغانلو با ضربه سر وحید امیری رساند که در ادامه پاس در عرض این بازیکن، بعد از دفع توپ توسط مجتبی بیژن به مغانلو نرسید و توسط جلالی‌راد مهار شد.

دقیقه ۴۵+۲: نفوذهای سرعتی مهدی ترابی یکبار دیگر نزدیک بود پرسپولیس را به گل برساند که این بار تغییر جهت و شوت پای چپ او تبدیل به گل نشد و در ادامه احسان قهاری از مقابل پای امیری توپ را به کرنر زد.

 

 

دقیقه ۴۹: حسن نجفی بعد از عوض کردن پا به خوبی از سد نعمتی عبور کرد و در مقابل دروازه پرسپولیس قرار گرفت که شوت پای چپ خطرناک او از مقابل دروازه پرسپولیس رد شد و از خط طولی زمین عبور کرد.

دقیقه ۵۰: فرصت طلایی برای زدن گل دوم پرسپولیس هدر رفت و این بار شوت پای چپ شهریار مغانلو از کنار دروازه نساجی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۱: موقعیت‌های عالی گلزنی پرسپولیس یکی پس از دیگری از دست می‌رود و این بار ضربه چیپ میلاد سرلک در موقعیت تک به تک تبدیل به گل نشد از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲: اشتباه در خط دفاعی نساجی توپ را به مهدی ترابی برساند که شوت فنی زمینی او توسط سعید جلالی‌راد راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۶: احسان پهلوان با حرکت تکنیکی در سمت راست زمین ایجاد موقعیت کرد که ارسال او با ضربه سر مهدی ترابی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۹: حسن نجفی از سمت چپ زمین ارسال کوتاهی انجام داد که کریم اسلامی پس از عبور از سد کنعانی‌زادگان با شوت پای چپ شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد و این موقعیت خوب تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۷۹: بازیکنان پرسپولیس در موقعیت ۵ به ۲ در محوطه جریمه نساجی باز هم فرصت‌سوزی کردند و این بار حمله سرخ‌پوشان از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۴+۹۰: توپ ارسالی از جناح راست زمین و ضربه سر سجاد آقایی به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

 

 

 

بهترین بازیکن

در روزی که تمام بازیکنان پرسپولیس تلاش زیادی انجام دادند و از خط دروازه تا حمله هماهنگ و کم‌اشتباه و البته کم‌دقت در گلزنی ظاهر شدند، مهدی ترابی بازی درخشانی ارائه کرد و پس از ارسالی که روی گل اول داشت، در طول ۹۰ دقیقه هم با فرارهای تند و تیز از جناح راست و خلق موقعیت با سانترها و پاس‌های در عمق، بازی خوبی انجام داد و اگر شوت‌های خود را داخل چارچوب می‌زد، برد سرخ‌پوشان پر گل‌تر می‌شد.

 

 

اتفاق ویژه

در روزی که نیمکت‌های دو تیم اعتراض‌هایی در کنار خط داشتند و ساکت الهامی و یکی از اعضای تدارکات نساجی هم اخراج شدند، داور روز دشواری را پشت سر گذاشت، اما در نهایت سرخ‌پوشان موفق شدند به روند سه بازی گل نخوردن نساجی پایان دهند و با کسب برد روحیه‌بخش به استقبال بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در هند بروند.

 

در حاشیه:

* یحیی گل‌محمدی و ساکت الهامی، سرمربیان دو تیم قبل از شروع بازی و در تونل ورزشگاه آزادی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* سرمربی پرسپولیس بخاطر محرومیت در کنار زمین حضور ندارد و از روی سکوها تیمش را هدایت می‌کند.

 

 

* بازیکنان نساجی در ابتدای مسابقه روی چند صحنه به داوری معترض بودند.

 

* گل پرسپولیس در شرایطی به ثمر رسید که حسین کنعانی زادگان به شدت اعتقاد داشت گل توسط او زده شده اما بازیکنان سرخپوش دوره مهدی ترابی حلقه شادی زدند.
* کنعانی‌زادگان پس از گل پرسپولیس، در مقابل کادرفنی و مسوول برگزاری مسابقه قسم خورد که توپ به پای او برخورد کرده و تبدیل به گل شده است.
* اعلام چند خطا به سود پرسپولیس موجب شد تا صدای اعتراض نیمکت نساجی و به ویژه ساکت الهامی بلند شود و در دقیقه ۲۲ اعلام کند اگر این روند و ناداوری علیه تیمش ادامه داشته باشد تیم را بیرون خواهد کشید و با هیچ‌کسی شوخی ندارد.
* ساکت الهامی پس از گفت‌وگویی که با زاهدی‌فر داور مسابقه داشت، یک کارت زرد گرفت.
* صدای ضبط شده تماشاگران پرسپولیس از لحظه شروع مسابقه به‌صورت مداوم پخش شد.

* ساکت الهامی بخاطر حملات زیاد و خطرناک پرسپولیس در نیمه اول دست به تغییر در ترکیب تیمش زد و در دقیقه ۳۹ علی داوران را از بازی بیرون کشید و به جای او احسان قهاری را به زمین فرستاد.
* یکی از نیمکت‌نشینان نساجی بخاطر اعتراض شدید به داوری با کارت قرمز زاهدی‌فر مواجه شد.
* در دقیقه ۴۴ خطای شدید احسان قهاری، بازیکن تعویضی نساجی روی سعید آقایی نزدیک بود موجب مصدومیت این بازیکن شود که مدافع چپ پرسپولیس به کارش ادامه داد و بازیکن نساجی با کارت زرد جریمه شد.
* ساکت الهامی با تیپ یک‌دست مشکی رنگ در کنار زمین حاضر شده که این لباس و شلوار را در بازی فینال جام حذفی سال گذشته و دیداری که با برتری تراکتور مقابل استقلال همراه بود، بر تن داشت.
* همانند چند مسابقه این فصل لیگ برتر دوباره یک گزارشگر ناشناخته یک بازی مهم در ورزشگاه آزادی را از شبکه سه قضاوت می‌کند.
* طرح موزاییکی تصویر شهید صیاد شیرازی روی صندلی‌های ورزشگاه آزادی به اجرا درآمده است.
* نساجی در دقیقه ۵۵ دومین تعویض خود در این مسابقه را انجام داد که ورود رضا دهقانی به جای زامهران می‌تواند خط حمله این تیم را تقویت کند.
* هر دقیقه ۵۹ اعتراض اعضای کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس موجب شد تا افشین پیروانی با کارت زرد جریمه شود.

* ساکت الهامی، سرمربی نساجی که در نیمه اول یک کارت زرد گرفته بود، در دقیقه ۶۸ به‌خاطر دریافت اخطار دوم از کنار زمین اخراج شد.

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1747890