به گزارش “ورزش سه”، در ابتدای فصل تابستان تیم های زیادی مانند رئال مادرید و لیورپول برای جذب کای هاورتز، ستاره جوان و خلاق لورکوزن اقدام کردند، اما در نهایت این چلسی بود که موفق به جذب او و تیمو ورنر، دیگر پدیده آلمانی شد. حالا کای هاورتز در مصاحبه ای انتقال به لیگ برتر را گام مهمی در مسیر پیشرفت شخصی خود عنوان کرد.

کای هاورتز گفت: “باشگاه در حال حرکت به سمت جلو است. ما یک تیم جوان بوده و بازیکنان بسیار خوبی داریم، رویکرد فکری ما هجومی است. ما در حال ساختن چیزی جدید بوده و میل به بازی هجومی داریم که این روند به من انگیزه می دهد. همچنین کسب یک عنوان با چلسی ارزش بیشتری خواهد داشت.

انتقال هایی مانند این در یک شب اتفاق نمی افتد. من مجبور بودم تمام گزینه ها و موارد پراهمیت را مرور کنم. من به هر حال بسیاری از بازی های لیگ برتر را از تلویزیون تماشا کرده و چلسی را خیلی خوب می شناختم.

همبازی شدن با تیمو ورنر؟ من تلاش می کنم با ارسال پاس های خوب در زمین به تیمو کمک می کنم و در ابتدای ورودم به چلسی نیز او در تمرینات به من کمک کرد. بی شک ما کارهای زیادی را با هم انجام می دهیم و این خیلی کمک می کند. اما ما همچنین باید مسیرمان را برای استقرار کامل در چلسی دنبال کنیم. انتقال به انگلیس گام مهمی برای پیشرفت من از نظر شخصی نیز خواهد بود.”