آرسنال با سه برد متوالی در لیگ برتر انگلیس

varzeshihacp
varzeshihacp
6 Min Read

آرسنال با ادامه شروع عالی خود  با سه برد متوالی  به صدر جدول لیگ برتر انگلیس صعود کرد 

از فصل ۰۵-۲۰۰۴ این اولین باری است که ‌تیم آرسنال در سه بازی ابتدایی خود توانسته به پیروزی برسد. آرسنال كه در فصل گذشته با باخت مقابل تيم تاتنهام سهميه ليگ قهرمانان اروپا را از دست داد و پنجم شده بود، در این فصل براى جبران ناكامى هاى فصل گذشته خود هزينه زيادى كرده است.اين باشگاه در پنجره نقل و انتقالات پيش فصل بازيكنانى مانند الكساندر زينچنكو و گابريل ژسوس را از سيتى و همچنين فابيو ويرا ستاره فصل پيش پورتو را به خدمت گرفته است. آرسنالى ها همچنين در اردوى پيش فصل خود موفق عمل كردند و در پنج بازى  خود با تيم هاى نورنبرگ، اورتون، اورلاندو، چلسى و سويا به پيروزى دست يافتند.

در حالی که آرسنال در سه بازی اول فصل گذشته خود شکست خورد، اما شروع عالی آنها در این فصل باعث شد تا آنها بالاتر از رقبای شمال لندن؛ تاتنهام و منچسترسیتی که همچنین رکورد  صد درصدی دارد در جدول قرار بگیرند. در جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس تیم‌های آرسنال با ۹ امتیاز از سه بازی، تاتنهام با هفت امتیاز از همین تعداد بازی و منچسترسیتی با شش امتیاز از دو بازی اول تا سوم هستند.

در مورد بورنموث اگر بخواهیم صحبت کنیم، آن‌ها پس از رنج کشیدن در یک ماموریت سخت دیگر در رده چهاردهم  جدول رده بندی قرار گرفتند و آخرین بار در سیتی باختند. کار برای تیم اسکات پارکر آسان تر نمی شود. آنها در مرحله بعدی لیگ برتر به مصاف تیم لیورپول می روند.

 

بازى آرسنال و كريستال پالاس

تيم فوتبال آرسنال با هدايت ميكل آرتتا در اولين ديدار فصل جديد رقابت هاى ليگ برتر انگليس در ورزشگاه سلهرست پارك به مصاف تيم كريستال پالاس  به مربيگرى پاتريك ويرا رفت.  اين ديدار كه بازى افتتاحيه فصل  ٢٣-٢٠٢٢ ليگ برتر انگليس بود با پيروزى دو بر صفر آرسنال مقابل تيم ميزبانش به پايان رسيد.

كريستال پالاس از تيم هاى خوب فصل گذشته ليگ برتر انگليس مى باشد كه در دو بازى فصل قبل خود با تيم آرسنال  به يك پيروزى و يك تساوى رسيده بود در شروع فصل جديد شكست را قبول كرد. اولين گل اين بازى توسط گابريل مارتينلى در دقيقه ٢٠ به ثمر رسيد و دومين گل نيز با اشتباه مارك گوئهى بازيكن تيم كريستال پالاس منجر به باز شدن دروازه خودى شد. درنهايت تيم آرسنال با يك كلين شيت سه امتياز اين مسابقه را از آن خود كرد.

 

 

بازى آرسنال و لسترسيتى

لیگ برتر انگلیس

دومين بازى آرسنال در چارچوب رقابت هاى ليگ برتر انگليس با تيم لستر سيتى بود. شاگردان ميكل آرتتا بعد از شروعى درخشان، در دومين بازى خود با ارائه نمايشى تماشايى موفق شدند با نتيجه ٤-٢ تيم لسترسيتى را پشت سر بگذارند و دومين پيروزى متوالى خود را در اين فصل كسب كنند.

در دقيقه ٢٢ بازى گابريل ژسوس توانست با ضربه فنى و دقيق خود اولين گل بازى را به ثمر رساند. در دقايق بعدى بازى با ادامه حملات آرسنال به گل دوم خود رسيد. ارسال گرانيت ژاكا از روى نقطه كرنر و اثرگذارى گابريل مارتينلى روى اين توپ در نهايت در گوشه سمت راست دروازه با ضربه سر گابريل ژسوس تبديل به گل شد و نيمه اول اين بازى با نتيجه ٢-٠ به پايان رسيد.

در نيمه دوم بازى ويليام ساليبا از روى اشتباه باعث باز شدن دروازه خودى شد و باعث شد تيم لستر به اولين گل خود در اين بازى دست يابد. در دقيقه ۵۵ بازی گرانیت ژاکا با ارسال فوق العاده گابریل ژسوس صاحب موقعیت شد و سومین گل بازی را به نام خود ثبت کرد در نهایت گل چهارم بازی در دقیقه ۷۵ توسط ضربه زمینی گابریل مارتینی به گوشه دروازه به ثمر رسید.

 

 

بازی آرسنال و بورنموث

بعد از کسب دو پیروزی متوالی و رسیدن به ششمین امتیاز فصل جدید رقابت های لیگ برتر انگلیس، آرسنال در سومین بازی خود در هفته سوم در ورزشگاه وایتالیتی به رقابت با تیم بورنموث پرداخت. اولین گل این بازی در دقیقه ۵ توسط کاپیتان تیم مارتین اودگارد به ثمر رسید. درست شش دقیقه بعد از گل اول و در دقیقه ۱۱ بازی مارتین اوگارد برای بار دوم توانست دروازه بورنموث را باز کند. نیمه اول این بازی هم مانند بازی گذشته با نتیجه ۲-۰ به پایان رسید.

در شروع نيمه دوم تيم آرسنال حملات شديد خود را روى دروازه بورنموث آغاز كرد و در دقيقه ۵۴ بازی  گرانیت ژاکا با پاس خود ویلیام سالیبا را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد تا این بازیکن با ضربه کات دار و تماشایی خود گل سوم این بازی را به ثمر برساند.  با این نتیجه تیم فوتبال آرسنال با کسب سومین پیروزی فصل ۹ امتیازی شد و به صدر جدول رده‌بندی صعود کرد. تیم بورنموث هم با ۳ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس جای گرفت

 

 

 

 

 

Share this Article
Leave a comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.