آیا امباپه در پی اس جی منفور شده؟

varzeshihacp
varzeshihacp
8 Min Read

زمان پادشاهی امباپه در پاری سن ژرمن فرا رسیده؟

این روزها یکی از داغ‌ترین بحث‌های محافل ورزشی، اختلاف درون تیمی و رفتار مغرورانه امباپه‌ست. جنجال دقیقا از بازی هفته دوم لیگ فرانسه شروع شد. تو بازی که پاری سن ژرمن مقابل مون پولیه داشت و تونست با یک نتیجه خیلی خوب (5-2) بازی رو ببره و تو صدر جدول قرار بگیره. امباپه هم مثل همیشه گلزنی زد و خوشحالیش رو با بقیه تقسیم کرد. درواقع تا اینجا همه چیز داشت خوب پیش میرفت که یک پنالتی به نفع PSG گرفته شد!

امباپه که همیشه نفر اول پنالتی زن‌های PSG هست، نتونست از این پنالتی سود ببره و دروازه بان حریف خیلی خوب جهت درست رو تشخیص داد. البته خیلی طول نکشید که امباپه تونست تو همون نیمه اول دبل کنه و با زدن گل دوم هم اختلاف رو به دو گل برسونه و هم جایگاهش رو به عنوان آقای گل فرانسه محکم‌تر کنه.

آغاز نمایش اختلاف در پاری سن ژرمن

حالا از کجا فهمیدیم بین بازیکن‌های تیم اختلاف وجود داره؟ خب بزارین بگم؛ درست تو دقایق آخر نیمه اول بود که یک اتفاق خیلی عجیب رخ داد. امباپه در حال نفوذ به سمت دروازه حریف بود و هم‌تیمیش ویتینیا تصمیم گرفت توپ رو به جای ارسال برای امباپه برای هم تیمی دیگه بفرسته. امباپه از این حرکت ناراحت شد و به جای اینکه به سمت محوطه جریمه حمله کنه و به بقیه بازیکن‌ها اضافه بشه، پشتش رو به جریان بازی کرد و دست از دویدن کشید!

این رفتار خیلی سریع توسط دوربین‌های زیاد تلویزیونی ثبت شد و به نمایش دراومد و حتی از چشم هوادارهای فوتبال هم دور نمود. به نوعی میشه گفت؛ همین حرکت کافی بود تا موجی از انتقادها برای این رفتارش به سمت امباپه سرازیر بشه. انتقادهایی که اصلا بیراه نبوده و کاملا به حق هستند!

البته این همه ماجرا نیست و اختلاف بزرگی که بین ستاره‌های تیم وجود داره رو نمیشد از این رفتار تشخیص داد. هر چند بعضی از طرفدارهای دوآتیشه امباپه میگن؛ اون قبل از بازی یک خبر خیلی بد خانوادگی دریافت کرده بود و تمرکز لازم واسه حضور تو این بازی رو نداشت!

خب این اصلا توجیه مناسبی واسه این رفتار نیست! فوتبال یک بازی تیمیه و وقتی تو ترکیب قرار میگیری، باید همه تمرکزت رو روی بازی بازی، نه اینکه وسط مسابقه قهر کنی و راهت رو بکشی و بری!

پنالتی که نیمار به امباپه نداد!

امباپه
 

بهتون گفتم که تو نیمه اول یک پنالتی به نفع پاری سن ژرمن گرفته شد که امباپه نتونست اونو به گل تبدیل کنه. تو نیمه دوم هم روی یک حرکت تاکتیکی، خطا رخ داد و داور دوباره به نفع PSG پنالتی اعلام کرد. اما برخلاف همیشه، نیمار توپ رو برداشت و به سمت نقطه پنالتی حرکت کرد تا اعلام کنه خودش این ضربه رو میزنه.

تو دوربین‌های تلویزیونی نشون میده که امباپه بارها به سمتش میره، حتی چندین بار باهاش بحث میکنه و ازش میخواد که توپ رو به اون بده. میدونین عین این بچه‌ها که هی میگن توپمو بده، توپمو بده شده بود! اما در نهایت هیچکی به حرفش گوش نکرد و خود نیمار توپ رو وارد دروازه کرد!

البته طرفدارهای افراطی همه جا هستن. بعد از این اتفاق کلی هوادار تو توییتر به نیمار انتقاد کردن و گفتن که پنالتی زن اول تیم، امباپه هستش. اصلا این مسئله جزء بندهای قرارداد اون به حساب میاد. حالا این وسط نیمار هم رفته این توییت رو لایک کرده و یک جنجال بزرگ راه انداخته.

اما اینجور که  بوش میاد، این خبر دروغ نیست و به نوعی امباپه مالک جدید این باشگاه به حساب میاد. چون هرکاری دلش میخواد میتونه انجام بده!

اوج کار؛ تنه زدن به مسی

پی اس جی

برای خیلی از طرفدارهای فوتبال، مسی خدای فوتبال شناخته میشه و حرف زدن یا اسیب زدن به اون، بدترین کار دنیاست! متاسفانه امباپه حتی پای روی حساسیت خیلی از طرفدارهای فوتبال گذاشته تو این بازی تو اوج عصبانیتش یک تنه ریزی هم به مسی زده!

من میگم تنه ریز اما بدونین که این تنه از دید هیچ دوربینی پنهون نمونده! خیلی‌های میگن این تنه زدن از روی عمد نبوده. اما اون بعد از تنه زدن بدون هیچ ری‌اکشن خاصی، از کنار مسی عبور میکنه که همین باعث تعجب و ناراحتی شدید فوق ستاره آرژانتینی شده و حتی چند ثانیه به این رفتار امباپه خیره موند! کاملا میشد تعجب رو تو صورت مسی دید.

اینجور که به نظر میاد، اوضاع تو پی اس جی اصلا خوب نیست و شایعاتی که درباره قرارداد امباچه وجود داره باعث شده تا بازیکن‌ها تو زمین اصلا با هم کنار نیان. مسلما این مسئله نگرانی‌های جدی رو برای مدیران این باشگاه طی ماه‌های آینده به وجود میاره.

اوضاع تو پی اس جی خیلی ناجوره

ورزشی ها

همیشه گفتن دو تا شیر تو یک اقلیم جا نمیگیرن، چه برسه بخوای این همه شیر رو تو یک اقلیم نگهداری، مسلما یجا همدیگه رو تیکه و پاره میکنن.

اونجور که خبرش اومده؛ میگن اختلاف بین نیمار و امباپه از وقتی شروع شد که امباپه به مدیرهای باشگاه گفته نیمار رو بفروشن! از طرفی نیمار و مسی به واسطه چندین سال هم بازی بودن تو بارسلونا ارتباط خیلی نزدیک و صمیمانه‌ای با هم دارن! به عبارتی میشه گفت رفیق فاب هم به حساب میان.

اونجور که عکس‌ها هم نشون میده؛ حتی تو تایم‌های استراحت بازی هم مسی و نیمار کنار هم هستن و هیچکی سراغ امباپه رو نمیگیره. خب هرکسی باشه بهش برمیخوره! اون هم امباپه که به دنبال دیده شدنه.

البته خیلی‌ها بهش میگن بازیکن پولکی؛ چون بخاطر پول بیشتر تو پاریس موند و قید بازی تو یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های جهان رو زد. حتی روی آرزوی بچگی خودش هم خط قرمز کشید!

اینجور که بوش میاد؛ داستان جنگ و دعوا تو پی اس جی تازه شروع شده و مدیران باشگاه واسه قائله دادن به این اختلاف کار خیلی سختی دارن. بهرحال باید 3 تا غول دنیای فوتبال رو آروم نگه دارن که خب کار اصلا آسونی نیست!

شما چی فکر میکنین مدیران باشگاه میتونن تو این مسیر عملکرد موفقی داشته باشن؟

Share this Article
Leave a comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.