به گزارش “ورزش سه”، مراسم قرعه کشی مسابقات نهایی فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا صبح امروز در ازبکستان برگزار شد و طی آن، حریفان ایران در این پیکارها مشخص شدند.

 

در ابتدای مراسم قرعه کشی، ویندزور جان دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به صحبت پرداخت و در ادامه نیز روشن ایرماتوف داور مشهور ازبکستانی روی صحنه آمد و دقایقی درخصوص فوتبال ازبکستان و پیشرفت‌های این کشور صحبت کرد و سپس مراسم قرعه کشی نیز برگزار شد.

 

قرعه کشی این پیکارها بدین‌صورت بود که از سید چهارم، گوی‌ها برداشته شد و به‌ترتیب هر کشور در گروه‌های یک تا چهارم قرار می‌گرفت. پس از مشخص شدن تیم‌های سید سوم و چهارم، نوبت به برداشتن تیم‌های حاضر در سید دوم قرار گرفت که نام ایران به‌عنوان نخستین تیم از گلدان خارج شد و ملی‌پوشان در گروه یک و در کنار ترکمنستان و قطر قرار گرفتند.

 

سپس برای مشخص شدن تیم‌های سرگروه، کشورهای حاضر در گلدان سید یک از گوی خارج شدند که ازبکستان میزبان این دوره از رقابت‌ها از گوی خارج شد تا این تیم در کنار ایران، قطر و ترکمنستان در گروه نخست این پیکارها قرار بگیرد.

 

بدین‌ترتیب گروه‌بندی این پیکارها بدین شرح است:

گروه اول: ازبکستان، ایران، قطر، ترکمنستان
گروه دوم: استرالیا، اردن، عراق، کویت
گروه سوم: کره جنوبی، تایلند، ویتنام، مالزی
گروه چهارم: عربستان، امارات، ژاپن، تاجیکستان

 

تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات با تیم‌های تاجیکستان، لبنان و نپال هم‌گروه بود که در نهایت به‌عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله نهایی شد

.

۱۶ تیم برتر آسیا در این دوره از مسابقات از اول تا ۱۹  ژوئن (۱۰ تا ۲۸ خرداد ۱۴۰۱) در ازبکستان به مصاف هم می‌روند.

 

 

با گزارش زنده مراسم قرعه کشی همراه وزرش سه باشید:

 

 

۱۰:۵۳- وضعیت نهایی قرعه کشی این پیکارها نیز به این شرح است.

 

 


 

۱۰:۵۱- ازبکستان میزبان این دوره از رقابت‌ها نیز به‌عنوان تیم سرگروه از قرعه خارج شد تا ایران با این تیم، قطر و ترکمنستان هم‌گروه شود.

 

 


 

۱۰:۴۹- نام ایران به‌عنوان اولین تیم از سید دوم خارج شد و ملی‌پوشان با قطر و ترکمنستان هم‌گروه شدند.

 

 


 

۱۰:۴۸- نام قطر نیز به‌عنوان نخستین تیم از سید سوم خارج شد.

 

 


 

۱۰:۴۷- ابتدا نام تیم‌های سید چهارم از گوی خارج شد که ترکمنستان نخستین تیم بود.

 


 

۱۰:۴۳- تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها

 

 


 

۱۰:۴۰- مراسم با صحبت‌های روشن ایرماتوف داور با سابقه ازبکستانی آغاز شد.

 

 


 

۱۰:۳۸- کره جنوبی مدافع عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌هاست.

 

 


 

۱۰:۳۲- گلدان‌های مربوط به سیدبندی تیم‌ها حاضر است و مراسم قرعه کشی تا لحظاتی دیگر آغاز می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1811016/