به گزارش “ورزش سه”،  نامه نگاری های ابتدایی با کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام شد که پاسخ دبیر کل به فدراسیون فوتبال قانع کننده نبود. دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به اینکه رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در جریان این تصمیم گیری نبوده اذعان کرده در آینده ای نزدیک پذیرای رییس فدراسیون فوتبال ایران خواهد بود! در حالی که در همان شروع اعتراض کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست ویدئو کال رییس فدراسیون فوتبال ایران با شیخ سلمان را رد کرد و حالا فدراسیون فوتبال نامه نگاری ها را با دادگاه بین المللی ورزش انجام می دهد.

 

تصمیم گیری کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری بازی ها در یک کشور به بهانه کرونا تصمیم غیر منطقی به نظر نمی رسد و فدراسیون فوتبال ایران با این موضوع مشکلی ندارد اما سوال مهم و اساسی فدراسیون فوتبال ایران این است چرا این میزبانی باید به بحرین برسد؟ بحرینی که ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا را برعهده دارد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی تصمیم گرفته میزبانی را به منامه محول کند که در بازی های دور برگشت بحرین می بایست بیشتر بازی های خود را در خارج از خانه انجام می داده و حالا از این تصمیم سود می برد. باز برگزاری بازی ها در کشوری که در گروه C حاضر نبوده بیشتر می توانسته به عدالت بازی ها کمک کند که مورد اشاره فدراسیون فوتبال آسیا در گفتمان با دادگاه بین المللی ورزش بوده است. یعنی بازی ها باقی مانده در کشوری جز ایران – بحرین – عراق – کامبوج و هنگ کنگ برگزار شود. اتفاقی که در بازی های لیگ قهرمانان آسیا و در فصل گذشته مرسوم بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی تصمیم گرفته بازی های باقی مانده مقدماتی جام جهانی را به صور متمرکز برگزار کند که در اروپا و با وجود اینکه در برخی از کشور شیوع ویروس کرونا بیشتر از کشورهای آسیایی است هم چنان به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و فدراسیون فوتبال ایران همانند فدراسیون فوتبال عراق معتقد است که عادلانه ترین تصمیم این بود که با این همه صبر به بهانه کرونا بازی ها همانند گذشته به صورت رفت و برگشت در کشورها و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شد. فدراسیون فوتبال ایران برای نقض تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا ادله های متعددی را طرح کرده است و باید دید در روزهای آینده این پرونده سرانجام خوشی خواهد داشت یا خیر؟

فدراسیون فوتبال ایران تلاش های خود برای تغییر وضعیت را اعلام رسمی نمی کند تا در مسیر رسیدگی به پرونده چالشی ایجاد نشود به خصوص که اخبار داخلی در رسانه های خارجی بازتاب خواهد داشت و برای رسیدن به هدف با وکلای خارجی هم طرح مشورت کرده است. از سویی برنامه ریزی های فدراسیون فوتبال توام با اعتراض کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تیم ملی ادامه دارد چون یک درصد احتمال دارد رای نهایی دادگاه بین المللی ورزش به سود ایران نباشد. تیم ملی از ۴ تا ۱۰ خرداد در کیش اردو می زند و دهم با پرواز اختصاصی کیش ایر قرار است راهی منامه شود.

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1748484/